Card image cap

سایت های جایگزین ChatGPT

مدتی است که از استفاده سراسری ChatGPT در سراسر جهان می‌گذرد و طبق آمار رکورد پر استفاده‌ترین ابزار آنلاین در مدت کوتاه را به خود اختصاص داده است اما یک مشکل هم با این معروفیت به وجود آمد و آن کم آوردن منابع فیزیکی شرکت Openai در ساپورت این میزان از تقاضای مردن برای استفاده از chatGPT بود. همین موضوع باعث شد که ChatGPT نسخه جدیدی با عنوان plus را ارائه دهد که قول سرعت بیشتر و خدمات بهتر را در این طرح پولی به کاربران داده است. اما برای ما ایرانیان که با قیمت سرسام‌آور دلار و همچنین محدودیت پرداخت مواجهیم همچنان مشکلات زیادی وجود دارد. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم ابزارهای جایگزین ChatGPT را معرفی کنیم که همین حالا می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. این مقاله در طول مدت آپدیت خواهد شد پس آن را بوکمارک کنید.

بینگ مایکروسافت (Microsoft Bing)

مایکروسافت بعد از سرمایه گذاری عظیم حدود ۱۰ میلیارد دلاری روی openai تکنولوژی این شرکت را در موتور جستجوی Bing به کار گرفت. ابتدا این خبر در فضای مجازی انفجاری به پا کرد. مردم به سمت این موتور جستجو حجوم آوردند تا از آن استفاده کنند زیرا قدرت پشت آن دقیقا همان مدل GPT-3 است که در ChatGPT به کار رفته است. هم اکنون میتوانید این ابزار را با عنوان chat در بینگ استفاده کنید. البته دقت کنید به دلیل آنکه مایکروسافت نیاز به جذب مخاطبان داشت باید برای استفاده از این ابزار حتما از مرورگر بینگ یا همان edge استفاده کنید.

ورود با مرورگر بینگ: https://www.bing.com/

 

perplexity

ابزار بعدی که به شخصه به آن علاقه دارم ابزار perplexity AI است. این ابزار از بدو ورود کار بینگ را انجام میداد و در اقدامی جالب یک افزونه برای گوگل کروم ساخت که باعث شد بتوانید در هر محیطی از فضای اینترنت از قدرت هوش مصنوعی بهره ببرید. مثلا فرض کنید میخواهید در داخل یک سایت کلمات کلیدی آن را در بیاورید. این کار به سادگی قابل انجام خواهد بود.

برای استفاده از این ابزار کافیست که وارد سایت آن شوید: https://www.perplexity.ai/

افزونه گوگل کروم:https://chrome.google.com/webstore/detail/perplexity/hlgbcneanomplepojfcnclggenpcoldo/

openAI Playground

یکی دیگر از جایگزین‌های Chatgpt که کمتر به آن اشاره شده این ابزار است که برای خود شرکت اوپن ای آی است. دقیقا همان chatgpt است با امکانات بیشتر و شلوغی کمتر کاربران. این ابزار حتی امکان ضبط صدا را نیز دارد و شما میتوانید از قابلیت صدا به متن برای پرامپت خود استفاده کنید. البته این ابزار هم نیازمند ورود به سایت openai با شماره مجازی میباشد.

 

ورود به سایت: https://platform.openai.com/playgroundنظرات

برای ثبت نظر لطفا وارد حساب کاربری شوید

ورود / ثبت نام